Elo-Reet Järv

Elo-Reet Järve teosed

1984-2002

Elo-Reet Järve loomingus sulanduvad sise- ja välismaailm. Tema keerukad nahkskulptuurid kujutavad muutuse hetke või igatsust selle järele. Kuigi Järve objektid näivad läbivat füüsilist kujumuutust või osutavat metafüüsilisele ühenduvusele, võib täheldada tema inimeselaadsete tegelaste süüvimist sisevaatlusse. Painavalt ja häirivana mõjuvatest teostest õhkub salapära.

Järve loomeprotsess näib põhinevat alateadvusel. Pole lihtne püüda täpselt kindlaks teha skulptuuride mõjuva kohalolu lätteid, ja see polegi tähtis. Eksponeeritud teostest kõlab läbi kunstniku loomupärane usaldus intuitsiooni vastu ja sellest juhindumine, kujundamaks loomuliku ja inimtekkelise, emotsionaalselt laetu ja piiratu, aga ka elava ja elutu seoseid.

Näitusel on eksponeeritud Järve 25 aasta jooksul valminud loomingu valik, mis kõlab kokku praeguste kunstnike töödega. Tema tabamatud, kuid siseelundkonda meenutavad objektid kutsuvad mõtisklema inimmõistuse keerukuse üle ja heidavad ehk valgust ka selle varjukülgedele. Järve looming on jõuline meeldetuletus vaimu ja keha tihedast põimumisest: lõpututest tagasisideahelatest, mida inimsüsteem toodab ja säilitab. Üks ei saa toimida teiseta.