Núria Güell

Lisa teosele „Aphrodite“ (2017) festivalil „Who Cares?“ (2020)

2020

Projekti eesmärk on muuta kunstiteoseks aeg, mille kunstnik lapsega kodus veedab. Saadud raha tahab ta kasutada selleks, et luua uus kunstiteos, mille tellis hooldustööle keskendunud festival. See raha leevendaks kunstniku kitsikust, kui koroonakarantiini ajal lapse eest hoolitsemise tõttu on loominguga tegelemiseks vähe aega ja võimalusi ning sissetulekuid napib.

Pärast hooldamisega seotud küsimustesse süvenemist ja teist sarnast protsessi, mida rakendas ka „Aphrodite“ (2017) juures, otsustas Güell muuta lapsega veedetud aja kaubaks või kapitaliks, kasutades oma väljamõeldud „analüütilise koopia“ metoodikat.

Nagu kunstnik ise selgitas: „Kui me nõuame sotsiaalset ja majanduslikku tunnustust empaatia ja armastuse eest, kas me siis mitte ei järgi produktivistlikku loogikat, mida nii palju kritiseerime? Kas pole midagi väärastunut nõudmises muuta kiindumus, kired ja suhted väärtuseks omaette? Ja lõpuks: kui hooldustöö on kaup, kas pole siis ohtu, et hooldustööst saab eesmärk ja see, kelle eest hoolt kantakse, muutub pelgalt selle hinnatud hüveni jõudmise vahendiks?“